Wonder Woman (2017) - 90% bohyně z rodu Amazonek

sci-fi / action / mysteryjak myslíte, že to dopadne, když vezmete mladou Amazonku z nádherného ostrova do špinavé Londýnské nekropole.. (pardon - metropole přece..) a pak na frontu v době první světové války?

Jasně, že by za normálních okolností přišla ihned o věneček, o iluze.. prostě o všechno. Ale protože se k ní váže jedno velké tajemství a tahle Amazonka v podstatě sama netuší, kdo doopravdy je - můžete si být jistí, že začne docela pořádný akční nášup."Že by tak trochu macho_feministická hra na hrdinku? Žena jako ,Kapitánka Amerika‘? No teda.." Přesně tohle jsem si říkal před shlédnutím tohoto filmu. Jenže.. ono to bylo, vážení, nakonec trochu jinak..


Z děje na plátně:

vezměte super vystajlovaný ostrov, dejte ho hezky na blankytně modré moře, obklopte korálovými ostrůvky, nebesa obarvěte do blankytné modři a na ten ostrov dejte kmen Amazonek a celou tu oblast obežeňte speciálním silovým polem, za kterým je neprostupná mlha. Tím dostanete co? Tím dostanete za tou mlhou ostrov a naprosto svéráznou skupinku Amazonek, která věří na bohy z Řeckého panteonu a taky tomu, že jsou chráněny před Areem, bohem války a že aby skončila jakákoliv válka, je třeba tohoto zmetka zabít speciálním mečem zvaným "Bohobijka".

K tomu přidejte pořádný virvál v době první světové války, megalomanského Německého generála, vyšinutou "poisonku", co dělá pro Němce ty nejděsivější chemické zbraně a jednoho Anglického špiona, který má trochu Mesiášský komplex a místo toho, aby hezky něco vyšpionoval a zdejchl se, tak prostě nutně musí pomáhat všem a všemu.

Na ostrově zatím vyrůstá vnadná krasavice Amazonka, která, ač ji její matinka královna nechce nechat trénovat bojová umění, stejně na tajňačku po nocích trénuje a to tak dlouho, až nakonec patří k těm nej a supr čupr bojovnicícm mezi Amazonkami.

I stane se jednoho dne, že náš špionek má pěkný průser, je pronásledován bandou Německých hrdlořezů a spadne s ukradeným Fokkerem do moře, aby se utopil... jenže naštěstí při tom pádu proletí do oblasti ostrova Amazonek. Milá rozmilá naše největší bojovnice jej z vody vytáhne a protože poprve vidí muže, tak je z něj naprosto celá pryč a když chlap řekne, že musí rychle vypadnout z ostrova do jakéhosi místa zvaného "Londýn", jde samozřejmě s ním.

Bez dalšího spoilerování - jak myslíte, že to dopadne, když vezmete mladou Amazonku z nádherného ostrova do špinavé Londýnské nekropole.. (pardon - metropole přece..) a pak na frontu v době první světové války? Jasně, že by za normálních okolností přišla ihned o věneček, o iluze.. prostě o všechno. Ale protože se k ní váže jedno velké tajemství a tahle Amazonka v podstatě sama netuší, kdo doopravdy je - můžete si být jistí, že začne docela pořádný akční nášup.


Závěr a hodnocení:

Vizuální stránka je bez debat parádní. Je to vidět takřka v každém detailu a je jedno, jestli jste v Londýně na začátku 20 století a nebo na frontě. Kapitola sama o sobě je ostrov Amazonek. Ten přechod do reálií šedivého Londýna je pro diváka jako rána pěstí.

Hlavní hrdinka byla vybrána velice dobře. Gal Gadot totiž není jen tak nějaká rychlokvaška, kdy z miss uděláte "héérečku", ale protože je narozená v Izraeli, prošla dvouletým povinným vojenským výcvikem. To je na ní hodně znát. Prošla si i pořádným výcvikem před natáčením. A co víc - všímejte si jejího pohledu, jakým se dívá na lidi zbídačené válkou. Ten pohled není jenom herecká póza..

Dobře vybraní herci a kompars, výborně vybraná místa k natáčení.

Tvůrci bohužel občas  až moc přeakčnili hlavní hrdinku. Když ji vidíte, jak postupuje se svým štítem a odráží těžkou křížovou kulometnou palbu s naprostým přehledem a ještě u toho hezky "macho_vsky" zapózuje, tak to se jeden neubrání smíchu, protože v té chvíli je i Kapitán Amerika proti ní naprostý cucmen :o)

Trochu mi vadilo to naroubování do období první světové. Prostě to období nějak moc nemusím..

A kdybyste náhodou nevěděli, tak Amazonky mají kozy dvě a ne jednu, jak se nám celá léta kdosi furt snažil nakecat. A vůbec jim to nebrání přenádherně střílet z luku tak, že každá je hotová "Wilhelmína Tellová"o)

Milá Gal Gadot, ukázala jsi mi cestu - v příštím životě chci určitě sbalit Amazonku z Izraele "o)

- - -

(autor recenze: Radomír Hanzelka)

Na veškerý textový materiál se vztahují autorská práva. Zveřejňování pouze se souhlasem autora. Děkujeme za pochopení.


počítadlo.abz.cz