Mistr hypnózy (2014) - 80% za to, jak i psychologové přicházejí o iluze

thriller / mystery

Krásně zahráno a super dějová linka s překvapivým koncem, kterému předchází dost polopatického a rozvláčného vysvětlování. Myslím však, že to zase nebylo na škodu, protože Asiati v tom myšlení mají trošku jinou lajnu a je fakt, že někteří neasiati by se v tom ději mohli třeba ztratit.

Za mě to má smysl (i šestý) jako celek naprosto všechno, i ty vysvětlivky.Jak je to vlastně s tou naší realitou vezdejší? Není to všechno jenom přelud, cosi jako hologram, jak tvrdí jedna z novodobých vědeckých teorií? Protože se nám někdy stávají věci, které nemůžeme prostě pochopit a jsme nuceni je pak chápat hezky postupně, po dávkách…

Mysteriózní počin z Číny? To samo o sobě zavání dost exotikou. Asiati mají trochu odlišné názory na různé esoterické věci mezi nebem a zemí a už to slibovalo určitě zajímavou podívanou. Přiznám se, že po shlédnutí některých velmi zdařilých hororů Thajské provenience, jsem byl docela zvědavý, o co tvůrcům půjde a jak se s tím poperou. A poprali se vážně dobře.


Z děje:

Xu Ruining je uznávaným psychologem, má svou praxi, přednáší a vůbec se chová ryze doktorsky podnikatelsky. Ty doby, kdy se snažil každému pomáhat, jsou dávno pryč. Svou klientelu si pečlivě vybírá. Když je však požádán jistou dámou, aby pomohl jedné mladé pacientce, nakonec přece jen udělá výjimku a pustí se do jejího případu. A případ je to velice zajímavý, dramatický a smutný. Tato mladá dáma tvrdí, že vidí duchy. Byla u několika specialistů, ale ti si na ní doslova vylámali zuby. Pro doktora Xu je to velká výzva, kterou přijímá naplno.

Po několika sezeních se však zdá, že ani on nebude mít úspěch. Navíc se i jemu samotnému sem tam začínají dít zvláštní příhody, které si ovšem ze své pozice racionálně založeného odborníka rázně striktně vysvětluje naprosto ryze materialisticky. Jenomže jak to tedy s tou mladou pacientou doopravdy je? Vidí ty duchy? Nebo nevidí? A co se to občas děje okolo nich za podivné věci?

A jak děj postupně graduje, začnete se ptát sami sebe, KDO je ta mladá žena? Je opravdu pacientka? Co když je nakonec všechno trochu jinak?

Co myslíte, troufáte si na tuto velice zajímavou podívanou? Pokud ano, slibuji, že se vám určitě bude líbit.


Závěr a hodnocení:

krásné vyprávění o tom, jak měl psycholog pacientku přesně tam, kde ho ona sama chtěla mít :o) 

A mimochodem - občas se tenhle film přirovnává k "Šestému smyslu", ale rovnou říkám, že ani pacientka, ani psycholog nejsou mrtví, naopak občas pořádně obživnou, div si sem tam nedají pár facek. Píšu to tu proto, že jsem trochu naletěl na ty kecy o Šestým (ne)smyslu a část filmu furt dumal
, jestli, když teda je ten dochtor možná tuhej, jak si může telefonovat a jak jej může vidět ta jeho sekretářka a jak může dělat přednášky. Tak abyste nedopadli podobně ;o)

Krásně zahráno a super dějová linka s překvapivým koncem, kterému předchází dost polopatického a rozvláčného vysvětlování. Myslím však, že to zase nebylo na škodu, protože Asiati v tom myšlení mají trošku jinou lajnu a je fakt, že někteří neasiati by se v tom ději mohli třeba ztratit.

Za mě to má smysl (i šestý) jako celek naprosto všechno, i ty vysvětlivky.

- - -

A mimochodem - měli tam hezký duhovky. Ty už jsem od dětství taky nikde takové neviděl.. ;o)

- - -

(autor recenze: Radomír Hanzelka)

Na veškerý textový materiál se vztahují autorská práva. Zveřejňování pouze se souhlasem autora. Děkujeme za pochopení.


počítadlo.abz.cz