Kong: ostrov lebek (2017) - 85% nasraného opičáka

sci-fi / action / adventure

Film zabodoval jak vizuálně, tak i stylizací Konga. Jako třešničku navrch přihodil výbornou akční podívanou.

Kong je tentokrát hoden svého jména a postu na ostrově - naštvaný, rozmarný a nebojácný král. Souboje jsou syrové a surové. Tady se na extra city nehraje, stejně jako v přírodě. Ten, který dochčije nejdál, prostě zvítězí a Kong to dobře ví. A věděli to i tvůrci ku prospěchu celé podívané.

Viděl někdo z vás starší verze Kinga_Kongovýho? Takové ty sladkobolně limonádkové, kde se milé přerostené lidoopátko zabouchne do té nejkrásnější Starsky na celém širém filmovém plátně vůkol, chrání pak tuto člověčici a celé to pak nakonec dopadne sladkobolně smutně happyendově?

Pokud jste viděli a rádi byste něco přece jen méně "lávstoryového", pak si myslím, že tenhle film je to pravé a nejořechovější ze všech ořechových možných variant.


O čem to zhruba je?

Na jistém místě v Tichomoří existuje ostrov, kde se náhodně válečně potkávají v době druhé světové dva naprosto vražední maníci, kteří se po sobě sápou hned, jen co každý z nich vyleze ze svého havarovaného ajroplánu. Kdepak, ti dva blbouni nebudou obdivovat ani zdejší tropickou krásu, ani to, že nechcípli na dně mořském. Ti jdou po sobě jak kočka po rybičce. Rvou se jako psiska a bůhví, jak by to s nima dopadlo, kdyby to nezačalo nasírat jistého MAXI_opičáka, který tomu rázně učiní přítrž.

- - -

Současnost…

Když si pár vlivných lidí prosadí, že chce kdesi v Tichomoří prozkoumat jakýsi zvláštní ostrov, na kterém se prej dějí určité nesrovnalosti ohledně tamní zvířeny a fauny, pak není nic lepšího, než mít jako doprovod rovnou celou speciální jednotku, kde je jeden větší frajer, než druhý. Aby toho nebylo málo, tak ani tu jednotku nedostali jen tak za hezký kukuč. I vojáci mají své úkoly. "Výprava" na tajemný ostrov může začít..

Na ostrov vtrhnou bojcmani stylem -
"v Boha věříme, ostatní kontrolujeme" - a samozřejmě si hrají na pány světa. Vědátoři mají naštěstí rozumnější přístup. Ovšem i tak je první setkání s Kongem  hodně akčně vymazlené.

A ano - jasně, že hlavně vojclové si s Kongem hned poměřují všechno možné v decentně oťukávacím nářezu. Navíc jeden macho_blbeček díky neznalosti jistých souvislostí začne mít s opičákem osobní problém a to je pak na pováženou.

Konga tihle malí humanoidní zmetci pěkně štvou. Používají jakési "létající kabinky"
(vojenské helikoptéry), házejí po něm jakési ostré mini kamínky (střílejí po něm jak u Verdunu) a na ostrov se dostali i na jakési malé plovoucí věci (vojenská loď, veliká jak hovado..) Kong si s nima napřed chvilku hraje a pak jim dá jasně najevo, ať jdou všichni laskavě do řiti, protože na ně už nemá náladu.

Jenom jedna z těch malých bytůstek se mu líbí. Jistá vědátorka a tu si oblíbí. Naštěstí ne takovým tím lávstoryovým stajlingem, ale spíš stylem -
"budu tě teda chránit, protože pendrek víš, co je to tady za místo, ale radši se mi neser do cesty.."

Skupina "průzkumníků" se dělí na dvě skupiny - v té první jsou hlavně vědci + pár vojáků (těch rozumnějších) a v té druhé skupině je to samý Rambo_Superman, co musí všem nakopat zádel. A jeden z nich je doslova ukázkový.

Obě skupiny nejprve jdou každá jinam, aby postupně zjistily, jak podivný je to ostrov a opět se setkaly na místě, kde teprve začne pořádný akční nářez. Zatímco jistý pablb od vojáků (ten, co má s Kongem osobní problém) ještě nepřišel na to, že opičák je králem tohoto "Lebečního Ájlendu" a v podstatě jim dokonce dělá ochranku i přesto, jak se k němu na začátku zachovali (i když on k nim taky nebyl zrovna miláček) - tak nikdo z nich ani v nejmenším netuší, že ta přerostená lidoopička je ještě zlatá,
protože na ostrově a hlavně pod ním jsou opravdová monstra..  

Závěr a hodnocení:

Film zabodoval jak vizuálně, tak i stylizací Konga. Jako třešničku navrch přihodil výbornou akční podívanou a to nejen vojáci / Kong, ale především Kong / (nebudu spoilerovat ;o)

Kong je tentokrát hoden svého jména a postu na ostrově - naštvaný, rozmarný a nebojácný král, který ovšem umí i rozlišovat a ví, že ti malí zmetci jsou absolutně to nejmenší zlo, co tady na ostrově je. Souboje jsou syrové a surové. Tady se na extra city nehraje, stejně jako v přírodě. Ten, který dochčije nejdál, prostě zvítězí a Kong to dobře ví. A věděli to i tvůrci ku prospěchu celé podívané. Fandil jsem Kongovi a nakonec i všem lidem až na toho jednoho "rozmarýna".

Jestli jste ještě neviděli, jak si takový Kong uloví sličnou 5-ti metrovou "oktopusici" a s gustem ji hezky v klidu sežvýká, jak žvejku od Pedra - tak tady to uvidíte ;o)

- - -

(autor recenze: Radomír Hanzelka)

Na veškerý textový materiál se vztahují autorská práva. Zveřejňování pouze se souhlasem autora. Děkujeme za pochopení.


počítadlo.abz.cz