John Wick 2 (2017) - 85% akčního baletu

action / thrillerPokud máte rádi akční filmy - myslím, že uvidíte jeden z  akčních hitů sezóny. Pokud chcete hrát „kántrstrajk" a  nebo COD - je to pro vás skvělé instruktážní a  „nabuzovací" video.

Pokud chcete vědět, jak to dopadne, když zabijáka nenecháte odejít do důchodu - mrkněte, jak se umí Džony řádně nasrat. Jednoznačně super akčňák a  těším se na trojku.Bylo, nebylo.. za devatero řekami a   horami.. áále pendrek! Víte vy co? Když se vám jasně řekne, abyste nenasírali furt „Džonyho Strašáka“ Wicka, tak se asi moc dobře ví, proč se vám to říká, nebo jste se snad nepoučili v   jedničce? „o)


Stručně z děje:

Chudák Džony už si myslel, že bude v   důchodu krmit nějaké ty labutě (a   pak je nechá vychytávat tím svým statným pséčiskem), jenže zas si jeden blb umanul, že mu Džony dluží službu a   ne a   ne ho nechat na pokoji. Takže milý Džony sice zabetonoval bouchačky a   zabijácké „Krugerendy“ ve sklepě, kde má ten svůj „řbitov zvířátek a   jiných legrácek“, jenže stejně je nevybíravým způsobem donucen znovu „pracovat“.

A ta „práce“ - to je vám, moji milí, takový zabijácký balet - radost se dívat. Nádherné a   ladné zabijácké vychytávky. Džony je samozřejmě nesmrtelný a   kosí jednoho chcípáka za druhým takovou rychlostí, že být to ve hře Unreal Tournament, tak by slyšel pořád „Monster Kill“. Myslím, že tohohle Džonyho poslat na blbečky z   „daesh“, tak budou ještě ten den hledat azyl v   OSN. Teda těch pár, co by to přežilo (a   ano, to sem nepatří, ale víte, když já nemohl jinak, no..)

Po celou dobu sledování téhle ladné akční nádhery, kdy se různí blázni jenom hrnou pod ruky Džonyho, aby spokojeně chcípli díky jeho vychytávkám, jsem trochu zavzpomínal na doby, kdy dávní rekové, jako Arnie, Sly, Chuck a   další, nemilosrdně toporně kosili hordy nepřátel a   musel jsem uznat, že choreografie akčních scén je opravdu o   několik levelů výš. Občas to sice trochu vypadalo jako instruktážní video pro A-tým a   speciální jednotku a   za některé doslova chirurgicky precizní trefy by se nemusel stydět ani ten nejlepší střelec na světě (mimochodem - když už máte nůž zaražený přesně v   aortě, tak si ho sami nikdy nevytahujte, jinak vykrvácíte a   umřete. To vám radí Džony z   profesionální zdvořilosti „o)

Akční balet na jedné straně je trošičku dehonestovaný občasnou absurditou některých „padouchů“, kteří se na Džonyho hrnou zcela bez rozmyslu, jen aby ho dostali za každou cenu. Také nesmrtelnost Džonyho mě přivedla k   jedné konspiračce - že Džony je nejspíš bájný Herkules, který se znovu narodil do Džonyho podoby a   místo svalů získal cit pro ladné zabíjení pomocí většiny palných zbraní a   také má určitě v   těle Adamantium, protože ty krkolomné několikanásobné pády a   kutálení se po   schodech, kdy by normální smrtelník byl okamžitě ochrnutý a   měl přeraženou páteř - tak tohle ten Džony „Herkules“ dává s   naprostým klidem, včetně dalších legrácek, jako je třeba.. (víte co? Nebudu furt spoilerovat, jo?)


Závěr a hodnocení:

Pokud máte rádi akční filmy - myslím, že uvidíte jeden z   akčních hitů sezóny. Pokud chcete hrát „kántrstrajk“ a   nebo COD - je to pro vás skvělé instruktážní a   „nabuzovací“ video. Pokud chcete vědět, jak to dopadne, když zabijáka nenecháte odejít do důchodu - mrkněte, jak se umí Džony řádně nasrat. Jednoznačně super akčňák a   těším se na trojku.

Děj - děláte si srandu? Jasně, že na děj se tady moc nehraje. Je to přece akční balet. Ovšem i   děj přes své nelogičnosti hodnotím tak na 50% a   když vyloženě vypnete mozek, budete spokojeni i   dějově.

Bojová choreografie - vážně se budete skvěle bavit a   fakt si to užijete, nekecám!


- - -

Přece jen trocha spoilerování na konec - chudák Džony.. Teď po   něm jdou všichni a   jsem zvědavý, jak to příště zvládne. Ale jen tak mezi námi - kdyby mě někdo nasíral stejně, jako jeho ten debil v   tom hotelu, tak bych mu tu kebuli vytunil olovem taky „o)

- - -

(autor recenze: Radomír Hanzelka)

Na veškerý textový materiál se vztahují autorská práva. Zveřejňování pouze se souhlasem autora. Děkujeme za pochopení.


počítadlo.abz.cz