Iron Fist (2017) - 65% - fisting po Ironovsku.

action / fantasy / comix_motive / seriálPříběh je dobrý, vizuální zpracování je taky vcelku dobré. Je z toho poznat, že je to další Marvelovka. Ovšem co se týká bojové choreografie, tak to spíš někdy připomíná malý nezávislý akčňáček.

Prostě jen vypněte mozek a užívejte si průměrnou podívanou okořeněnou občas zajímavými souboji a hezkou dějovou linkou.Mám rád akční seriály. Navíc, pokud jsou šmrncnuté trochou fantasy a comixové linky - je to o to větší radost. Takže když se na scéně objevil nový seriál na motivy komiksu od Marvelu - nebylo co řešit. Jak dopadlo tedy setkání s novinkou jménem Iron Fist?


Náznak děje:

Bylo nebylo, za devatero horami a řekami... spadlo letadlo. A v tom letadle přežil jeden kluk, jenže to ledadlo spadlo kdesi v Himalájích, takže moc dlouho by nežil, v takovém mrazu a vánici…

… jenže kde se vzali, tu se vzali - dva přímo vzoroví a ukázkoví mniši z jakéhosi Shaolinského kláštera a tak Danny to nakonec přežil, pilně trénoval, vypracoval se na předního bojovníka mezi všemi, zdrhnul z toho tajuplného kláštera a jako bosý mladý bezďáček prosťáček se snaží dostat do svého domova - tedy nadnárodní korporace, kterou založil jeho otec s jistým kamarádem a kde by mu nyní mělo patřit 51% hlasů v představenstvu.


Samozřejmě, že nějaké blábolení tohoto mladého trouby nikdo nebere vážně. Hle - bosý bezďák tady bude tvrdit, že mu patří společnost a že má dokonce i jeho jméno? Kdepak! Jenže Danny Boy se jen tak nedá. Hravě naplácá ochrance na zadek a dostane se až k vedení firmy. Ano, firmu vede jeho kamarád z dětsví. Ten jej ovšem nepoznává. Jak by mohl, když se viděli naposledy v době, kdy bylo Dannymu 10 let?

Danny zjistí, že nežije už ani tátův kamarád, tedy spoluzakladatel firmy. Nemá kde bydlet a zkusí sbalit fešnou učitelku jednoho Dojó - tedy v překladu "tréninkového studia pro bojové sporty Japonského stylu", ovšem ta samozřejmě bezďáčka ubytovávat nebude a když ji požádá o práci, tak prej "zametače nepotřebuje". Danny tedy v jejím Dojó začne bivakovat na černo a začne také postupně některé lidi nutit k přemýšlení, zda ten Danny je vážně opravdu Danny a nebo spíš vagabund, co si na Dannyho hraje.

A zatímco Danny svou přítomností rozhýbal firemní stojaté vody, on sám zjišťuje, že na pozadí do všeho kecá jakási podivná organizace s názvem Ruka a že byl právě proti této organizaci v klášteře trénován a je obdařen i takzvanou "železnou pěstí", pokud teda správně umí ovládat svou "Čchi" - tedy sílu. Jak se však začne ukazovat, tak Danny určitě někde trénován byl, ale...KDE? Protože podle jeho popisu takové místo v Himalájích s klášterem neexistuje... Odkud tedy přišel?


Závěr a hodnocení:

Příběh je dobrý, vizuální zpracování je taky vcelku dobré. Je z toho poznat, že je to další Marvelovka. Ovšem co se týká bojové choreografie, tak to spíš někdy připomíná malý nezávislý akčňáček. Hlavní hrdina a bojovník je občas dobrý, jindy máte pocit, že by ho hravě nakopal do zadku kdejaký pouliční rváč. Chybí zdůraznění a vyzdvižení bojové podstaty Iron Fista. Prostě se občas poperou, někdy nožem, šavlí, sekerou a když dlouhý noci jsou a tuhej mráz…

Prostě jen vypněte mozek a užívejte si průměrnou podívanou okořeněnou občas zajímavými souboji a hezkou dějovou linkou.

- - -

(autor recenze: Radomír Hanzelka)

Na veškerý textový materiál se vztahují autorská práva. Zveřejňování pouze se souhlasem autora. Děkujeme za pochopení.


počítadlo.abz.cz