Báječný hotel Marigold (2011) - 80% za pozitivní přístup k životu

romantic / comedy

Pokud máte melancholickou a smutnou náladu, pak si tenhle film dopřejte, jako ozdravné relaxační menu, protože vám ukáže svět, kde pozitivní přístup k životu dokáže změnit nejeden život k lepšímu.

Mladého Indického snílka si s chutí zahrál Jade Pattel, známý z filmu -  Milionář z chatrče.Když je vám přes šedesát let, změní se nejenom to, že už tak nějak nevypadáte zrovna jako ze žurnálu, ale když vám jednoho krásného dne v práci vzdají poctu potleskem vestoje za celoživotní přínos pro firmu  a ve chvíli, kdy vám majitel této firmy předá s poctou poděkování a všem dojatě začne vyprávět, jaký jste byl skvělý člověk a co úžasného s vámi všichni prožili - pak si uvědomíte dvě strašné věci - jste od tohoto dne v důchodu a váš život už není v těch dlouhodbě zajetých nalajnovaných kolejích, jak jste byli zvyklí. Takže co teď??

Někteří novopečení "důchodcové" si samozřejmě dodají optimismus myšlenkou, že "konečně už nemusí kamsi vstávat, za něčím se hnát, můžou rozjet svoje koně a koníčky" (které vlastně ani pořádně nikdy neměli..) - jenže to jsou jen takové ty kecy, které vás mají dostat z počátečního šoku. Jste důchodci, jste staří, máte pocit, že jste na odpis. To je realita. A jak se s takovou realitou můžete vypořádat? Tak to se podívejte na tenhle snímek, který nádherně ukazuje, jak je možné i v důchodovém věku začít pořádně žít a užít si všeho, na co jsme neměli čas za celou dobu toho našeho "pracovního snažení pro společnost a firmu".

A když takovou partičku důchodců, navíc s různými zdravotními neduhy, napadne, že by mohli své stáří trávit kdesi v Indii, v jednom nádherném a malebném hotelu, který jako by vypadl z pohádek "tísíc a jedna noc" - zdá se, že budoucí životní idylku už nemůže naprosto nic narušit. Ovšem to by nesměl...


Něco málo z dějové linky:

... být ten hotel pouhým reklamním tahem jistého mladého Inda, který nutně někoho potřeboval do svého "hotelu" dostat a především z lidí dostat peníze.

Zdá se vám to podlé? Jasně, že jo. Protože okrást takhle staré lidi, z nichž je jedna paní prozatím na vozíčku a navíc je nalákat kdesi do Indie - tak to už je pomalu námět na horor, ne?

Ale kdepak, vážení! Věc se má trochu jinak. Indický mladík zdědil polorozpadlý hotýlek po svém zemřelém otci a protože je tenhle mladík naprosto optimistický a pozitivně naladěný, tak věří, že všechno je přece krásné, pozitivní, cokoliv se děje, má tak být a všechno je vždy v pořádku. A právě díky tomu si umanul, že pomocí peněz vybraných za pobyt hostů prostě hotel postupně dá do pořádku.

To se ví, že hosté jsou vyděšeni. Kde je ten nádherný hotel z té reklamy? Všude prach,  v postelích hnízdí ptáci a vůbec - nic v podstatě nefunguje a jediný, kdo pořád září optimismem, je mladý hoteliér a majitel v jedné osobě. A tak zatímco jsou hosté čím dál naštvanější, aby nakonec chtěli peníze zpět a odjet rychle domů - začínají se postupně a nevtíravě formovat okolo nich různé události, které změní nejen jejich vztah k danému hotelu, ale i k mladému Indovi a pochopí, že... (ale to už se dozvíte, pokud se podíváte na tenhle film "o)


Závěr a hodnocení:

Pokud máte melancholickou a smutnou náladu, pak si tenhle film dopřejte, jako ozdravné relaxační menu, protože vám ukáže svět, kde pozitivní přístup k životu dokáže změnit nejeden život k lepšímu a kdy se z party posmutnělých starých lidí bez výhledu na hezkou budoucnost postupně stávají lidé, kteří si nejen plní své sny, ale začínají nová přátelství a novou etapu života.

Mladého Indického snílka si s chutí zahrál Jade Pattel, známý z filmu - Milionář z chatrče. Rolí důchodců " na vejminku" se zhostila celá plejáda báječných Britských herců a hereček starší generace, která jasně ukázala, že ještě ani zdaleka do důchodu nepatří a stále mají co nabídnout.

Film mě přiměl k zamyšlení a k poznání, že naše srdce a intuice jsou to, co nám ukazuje cestu, pomáhá měnit realitu a přitahuje k nám ty správné přátele.

- - -

(autor recenze: Radomír Hanzelka)

Na veškerý textový materiál se vztahují autorská práva. Zveřejňování pouze se souhlasem autora. Děkujeme za pochopení.


počítadlo.abz.cz