Guardians Galaxy 2 (2017) - 90% další hvězdné jízdy ve velkém stylu

sci-fi / action / mysteryDoslova vizuální orgie. Jistý tah na branku je i původní sestava a slušně vyvážený děj.

Malou roličku si střihl i Silvester Stallone a pár vteřin i David Hasselhoff.

Z tohoto filmu jsem si odnesl jedno velké ponaučení - že být otcem ještě neznamená být dobrým tátou a že se jednou všichni sejdeme ve hvězdách..

To, že dacan Yondu Udonta měl za úkol unést jistého klučinu, ze kterého se stal Star Lord a předat ho jeho pravému otci, který se kdysi spustil s jistou pozemšťankou - tak to už asi víte. Taky určitě i víte, že milého Star Lorda samozřejmě vychoval k obrazu svému - tedy udělal z něj dalšího pašeráka. Ovšem pravý otec to nenechá jen tak a přihlásí se o slovo. To by tak hrálo, aby...

Drobky z děje:

... jeho jediný syn, budoucí spolutvůrce vesmíru, byl jakýmsi pašerákem!

Děj se točí okolo setkání s otcem, jakýmsi "bohem" a stvořitelem světů a tím, že milého Star Lordíka prej chce jako svého nástupce a pomocníka.  Takže zažijeme úžasně vizuální orgie při prohlídce jakéhosi ukázkového království, které má otec pro Star Lorda připravené a fakt je to nádherná jízda.

Ovšem ani Yondu to nechce nechat jen tak. Star Lorda přece vychoval, tak kurňa jaképak copak, že jo? Hezky si kloučka bude chtít zase odchytit a zařadit na místo, kam patří - do jeho smečky. Jenomže členové smečky a vůdci jiných pašeráckých klanů jsou jiného názoru a za jisté nejmenované přečiny milého Yondu zbaví místa v "radě Plenitelů" a vyhostí na věky věků do vyhnanství, tedy pryč od všech pašeráckých klanů a Yondovi už nepomůže ani ta jeho kouzelná macho_šipka, na kterou stačí pohvizdovat a která pak lítá jak pometlo a sundá naprosto kohokoliv a cokoliv. Tedy - zatím mu nepomůže "o)

I vyrazí si tedy Yondu skoro sám samotinký pro nezvedeného Star Lorda, aby ho přiměl k pašeráckému rozumu. A náš roztomilý Star Lordík zatím vzdychá úžasem nad tou papínkovou nádherou všude kolem...

... ale část jeho party začíná mít jakési nejasné podezření.

A tak zatímco si Star Lord vesele notuje s papínkem a je nasraný na hajzlíka Yondu, začíná se postupně naplňovat osudové předurčení některých aktérů.

Pokud čekáte i oblíbenou stromo_macho_hlášku "I am Groot", tak tentokrát máte trošku smůlu, protože nám Groot "omládl" a momentálně je v tom rostlinně_harantím věku tak do mateřské školky. Takže zatímco ostatní urputně bojují o přežití, malý "bejbygrútek" to má dost na háku a vším se baví, na všechno je zvědavý a je taky malinkatý, tak asi 20 - 30 cenťáků, takže záporáci jej kolikrát ani nevidí, zatímco on, je občas šprýmovně pořádně dopaluje a má z toho psinu. Prostě typické "stromácké" dítko. Jasně, že hláškuje. Ovšem ryze dětsky.

No a jak tak hezky děj odsejpá, začnou se některé věci a osudy aktérů ukazovat v plném světle. V závěru filmu se ukáže, že ani ta banda pašeráckých bossů není až tak úplně nesmlouvavá a rozhodně našeho Yondíka nezavrhli, jak jste si mysleli, ale nejenom oni, ba všechny klany okolo v celém vesmíru - jsou jeho přáteli a myslí na něj. Finále ve formě velkolepého vesmírného ohňostroje na jistou počest byla vyloženě hra na city diváka (to jsou ale pěkní hajzlíci, ti tvůrci..)

Než se ovšem doberete k tomuto finále, je třeba si tu vizuální jízdu pořádně užít. Co myslíte? Stane se Star Lord nástupcem svého otce a stvořitelem nových světů?


Závěr a hodnocení:

Doslova vizuální orgie. Jistý tah na branku je i původní sestava a slušně vyvážený děj.

Malou roličku si střihl i Silvester Stallone a pár vteřin i David Hasselhoff.

O trochu méně hláškování, než v prvním dílu.

Z tohoto filmu jsem si odnesl jedno velké ponaučení - že být otcem ještě neznamená být dobrým tátou a že se jednou všichni sejdeme ve hvězdách..

Jo a walkmana od Sony určitě nahradíte jistým přehrávačem od Sony, kam se vleze až 300 songů. Plenitelé o tom přece něco ví a rádi vysvětlí "o)

- - -

(autor recenze: Radomír Hanzelka)

Na veškerý textový materiál se vztahují autorská práva. Zveřejňování pouze se souhlasem autora. Děkujeme za pochopení.počítadlo.abz.cz